Bądź na bieżąco

Aktualności

Szkoła. Organizacja zajęć dla uczniów z orzeczeniem i tych, które nie mają możliwości kształcenia zdalnego

Co mówi rozporządzenie o przypadku, w którym uczeń, z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie ma możliwości realizowania kształcenia w miejscu zamieszkania, lub uczeń bez orzeczenia nie ma możliwości realizowania kształcenia w miejscu zamieszkania?
26.10.20
Czytaj więcej

Domowe kształcenie WWR. Przedszkole – audyt czy kontrola? Obostrzenia COVID-19

Zasady obowiązujące szkoły i przedszkola w związku z pandemią koronawirusa. Realizowanie szkolenia WWR w domu dziecka. Nieprawidłowości związane ze zwrotem nadpłaconych kwot dotacji. Czym różni się audyt od kontroli?
20.10.20

Aktualizacja stawek dotacji oświatowych październik 2020

W październiku 2020 jednostki samorządowe dokonują aktualizacji stawek dotacji oświatowych. Jak zweryfikować poprawność wyliczenia?
18.10.20

Koronawirus w przedszkolu – zasady postępowania. Wniosek do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego [WZÓR]

Koronawirus w przedszkolu lub innej placówce oświatowej? Procedura postępowania w przypadku wykrycia zakażenia – krok po kroku. Kogo poinformować, kto wydaje decyzję o przejściu w tryb zdalny kształcenia?
14.10.20

Kolejna wygrana! Sąd Apelacyjny w Białymstoku przyznał nam rację

Kolejny sukces Kancelarii Adwokackiej Adwokat Beata Patoleta! Sąd Apelacyjny w Białymstoku potwierdził, że roszczenia osób prowadzących niepubliczne przedszkola, z tytułu zaniżonej dotacji oświatowej, mogą być skutecznie dochodzone przez sądami powszechnymi.
09.10.20

Dotacja oświatowa na dziecko z orzeczeniem. RODO i teatrzyki dla dzieci

Jaka jest prawidłowa wysokość dotacji oświatowej. Jaka kwota przewidziana jest an dziecko z orzeczeniem? Czy można organizować teatrzyki i … jak wyglądają kwestie RODO w przedszkolach?
08.10.20

Wygraliśmy dwie sprawy o niedopłacone dotacje! Klient otrzyma ponad 3,5 miliona złotych!

Ponad 3,5 miliona złotych. To kwota (wraz z odsetkami), którą otrzyma klient Kancelarii Adwokackiej Adwokat Beata Patoleta z tytułu niedopłaconych dotacji oświatowych. Jak sprawdzić czy otrzymywaliśmy dotację w należytej wysokości? 
07.10.20